Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Yuri Kim takim me kreun e SPAK dhe drejtoreshën e BKH, çfarë pritet të diskutohet për situatën në vend

spak (1)

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka mbërritur sot në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion.

Mësohet se ambasadorja Kim sapo ka mbërritur në SPAK, ndërkohë që vizita vjen një ditë pas vizitës së zyrtarit të lartë amerikan Philip Reeker.

Raportohet se Kim hyri në ambientet e godinës për të prezantuar hetuesit e rinj të Byrosë Kombëtare të Hetimit, një njësi e ngritur posaçërisht me mbështetjen e amerikanëve..

Leave a comment