Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

“Zjarr në oqean”/ Pamjet e pabesueshme në Gjirin e Meksikës bëjnë xhiron e botës

meksi-780x405

Një fenomen i pabesueshëm është parë në Gjirin e Meksikës, ku është parë zjarr në mes të oqeanit .

Kompania shtetërore e naftës e Meksikës tha se një zjarr i shkaktuar nga një këputje në një tubacion gazi nënujor në Gjirin e Meksikës ka përfunduar me sukses, por videot që tregojnë përpjekjet për të shuar atë bënë xhiron e rrjetit.

“Zjarri në det u shua në 10:45 pas mëngjesit pas një rrjedhje gazi rreth 500 metra nga një platformë shpimi”, shkruajti në Twitter zyrtarët e Ministrisë së Industrisë meksikane.

Sipas tyre nuk pati asnjë lëndim dhe u deshën rreth 5 orë për të sjellë situatën nën kontroll.

Leave a comment