Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Moment prekës te Zvicra, trajneri sillet si baba me lojtarin që humbi penallti

pet

Zvicra largohet nga Europiani me kokën lart dhe pasi eliminoi Francën dhe arriti të rezistonte ndaj Spanjës edhe pse me dhjetë futbollistë pas daljes me të kuq nga Freuler.

Jo vetëm kaq, por edhe Granit Xhaka nuk mundi të luante. Pritjet e portierit Sommer gjatë ndeshjes dhe te penalltia nuk rezultuan efikase sonte, teksa një nga ata që gabuan nga pika e bardhë ishte edhe Vargas.

Djaloshi i ri ka shpërthyer në lot pas penalltivë dhe eliminimit, teksa trajneri Petkovic ka shkuar ta ngushëllojë duke e trajtuar si djalin e tij…

Leave a comment