Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Aksion i madh antikorrupsion në Bashkinë e Lushnjes, kush janë personat e arrestuar

tushe (1)

Janë zbardhur emrat e personave të arrestuar në kuadër të operacionit antikorrupsion që është ndërmarrë në Bashkinë e Lushnjes, ku u arrestua dhe kryetari i saj Fatos Tushe. Personat e tjerë të arrestuar janë:

Flamur Peqini

Xhemal Hasko

Blerta Turuku

Ani Simoni

Andri Mushaj

Margarita Gjermeni

Bujar Murati

Ibrahim Lami

Xhemal Hasko

Gazment Çela

Burime bëjnë me dije se Flamur Peqini konsiderohet dhe si kreu i grupit të të arrestuarve, pasi ka mbajtur postin e kreut të inspektoriatit të ndërtimit në Lushnje.

Hetimet për personat e përfshirë në këtë skemë abuzimi, mësohet se kanë qenë nën hetim prej 6 muajsh, ndërkohë që SPAK ka kërkuar që të bëhet kontroll edhe në zyrën e Fatos Tushes.

Leave a comment