Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

moti-1

Vendi ynë mbetet në dominimin e motit të qëndrueshëm, ku zona bregdetare dhe e ulet paraqiten me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash gjatë mesditës.

Ndërsa përgjatë shtrirjes Lindore vranësirat do të jenë më të theksuara, por nuk do të mund të gjenerojnë reshje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mengjes, por do të rritenë mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Era do të fryjë me shpejtësi deri në 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Leave a comment