Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Fatos Tushe u ndalua nga forcat speciale, ja për çfarë dyshohet

Fatos-Tushe-compressor-590x354

Të tjera detaje janë mësuar rreth arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe, operacion i drejtuar nga SPAK, ndërsa urdhër-arrestet po ekzekutohen nga RENEA dhe FNSH.

Nga raportimet mësohet se ndalimi i Tushes është bërë nga forcat speciale, ndërsa ai dyshohet se ka dhënë leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin.

Operacioni i SPAK ka nisur mëngjesin e sotëm, ndërsa raportohet për 10 persona të ndaluar. Operacioni ka nisur pas hetimeve në Kadastrën e Lushnjes.

Related Posts

Leave a comment