Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Publikohen detaje tronditëse të trafikimit të 17-vjeçares shqiptare në Greqi

WhatsApp-Image-2021-07-06-at-17.17.20

Të tjera detaje tronditëse janë zbuluar nga policia greke në lidhje me 17-vjecaren shqiptare, e cila u gjet sot, pas rreth një muaji që ishte shpallur e zhdukur. Sipas policisë helene, mësohet se, 50-vjeçari shqiptar, i cili e shfrytëzonte seksualisht të miturën, i gjente klientët për të me anën e internetit nëpërmjet reklamave duke e paraqitur më të madhe në moshe dhe me origjinë rumune.

Oficerët e policisë shpëtuan të miturën nga shfrytëzimi seksual, rrëmbyer nga një shqiptar, rreth 50 vjeç, i cili nëpërmjet internetit shfrytëzonte vajzën, duke i gjetur klientë të moshave më të mëdha.

Policia gjeti në internet “reklamën” e paraqitur nga e përditshmja ethnos.gr, në të cilën 17-vjeçarja u shfaq si 22-vjeçare nga Rumania me emrin “Eva”.

“Një kukull e vërtetë nga Rumania me një trup të mrekullueshëm dhe një fytyrë si kukull ju vjen për t’ju ofruar bujarisht kënaqësinë e fundit. “Mos u vono, merre”, shkruante reklama që u postua një ditë pas njoftimit të zhdukjes së saj në komisariatin e policisë në Hajdari, Athinë!

Oficerët e policisë të Departamentit Antitrafik të Krimit të Organizuar të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës shpejt i dhanë fund dramës së vajzës, duke “mbyllur” një takim në një hotel në Athinë.

Nga hetimi u zbulua se fëmija ishte joshur nga krimineli famëkeq 50-vjeçar, i cili i premtoi t’i ofrojë asaj një jetë të lumtur dhe i shiti dashurinë, duke e bindur atë të largohej edhe një herë nga shtëpia e saj, siç kishte bërë përsëri. Disa muaj më parë në moshën 16 vjeç.

17-vjeçarja e ndoqi atë dhe nën presion nëpërmjet internetit u gjet nën shfrytëzimin dhe torturat psikologjike të 50-vjeçarit kundër të cilit është ngritur edhe akuza. Hetimi i Policisë vazhdon të lokalizojë pronarin e faqes në internet, si dhe një aparat telefonik të përfshirë që mbylli takimet në qarkun rozë.

Leave a comment