Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

I fiksuar pas magjisë së zezë, i riu britanik vret dy motrat me thikë

i-riu-1-640x405

Një  adoleshent në Londër është shpallur sot fajtor për vrasjen e dy motrave ,në një sulm me thikë, si pjesë e një marrëveshje ‘djallëzore’ me një ‘demon’ për të fituar llotarinë, shkruan Daily Mail.

Danyal Hussein, 19 vjeç, vrau brutalisht Bibaa Henry, 46 vjeç dhe Nicole Smallman, 27 vjeç, në orët e para të mëngjesit të 6 qershorit të vitit të kaluar.

Adoleshenti i fiksuar pas magjisë së zezë ka përdorur gjakun e tij për të nënshkruar marrëveshje me një ‘demon’ të quajtur Lucifuge Rofocale.

Sipas dëshmisë autori i krimit ka thënë në gjykatë, se i kishte premtuar demonit të ‘sakrifikonte’ motrat  në këmbim të llotarisë “Mega Millions Super Jackpot”.

Leave a comment