Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Gjykata Administrative lë në fuqi një nga gjobat që KQZ i vendosi Erion Veliajt

veliaj-4-769x405

Gjykata Administrative e Tiranës ka lënë në fuqi një nga gjobat që KQZ i ka vendosur kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në zgjedhjet e 25 Prillit.

Gjykata ka lënë në fuqi një prej gjobave me 75 mijë lekë të reja në ngarkim të Veliajt, e cila i ishte hequr nga Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve.

Padia ndaj Veliajt u bë në Gjykatën Administrative nga Partia Demokratike, ndërsa gjoba që u la në fuqi është ajo që lidhet me mosraportimin e aktivitetit elektoral.

Leave a comment