Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Rikthehet i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat ditën e sotme

moti-4-e1536913487772-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 38°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 16°C në 32°C dhe në zonat e ulëta nga 19°C në 34°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Leave a comment