Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Polemikat në ndeshjen Angli-Danimarkë/ Arbitri i VAR kishte dy vite pa arbitruar ndeshje ndërkombëtare!

1-3

Anglia shkon në finale, por “rrebeshi” i polemikave nuk ndalet. Në fakt, gabimi kryesor është penalltia e dhënë për Sterling, që simuloi dhe u hodh përpara kontaktit…

Kryesori nuk pati dyshime por kontaktoi edhe me dhomën e VAR. Nuk e dimë nëse VAR e thërriti ose arbitrin ta rishihte, por fakti është se një gjysmëfinale e madhe Europiani i është dhënë në VAR një arbitri që sipas një hetimi, kishte 2 vite që nuk arbitronte ndeshje ndërkombëtare…

Holandezi Van Boekel është rishfaqur në këtë Europian…

Leave a comment