Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Firmoset marrëveshja! Mbretëria e Bashkuar do dëbojë çdo shqiptar emigrant

fir

Priti Patel, anëtarja e parlamentit britanik dhe Sekretarja e Konservatorëve ka ngjallur shumë polemika me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram. Në një plan të ri për emigracionin ajo ka shkruar se është shënuar një marrëveshje midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë për dëbimin e kriminelëve dhe atyre që nuk kanë të drejtë të qëndrojnë atje.

“Fuck you and Edi Rama”

”Hahaha s’ka kufi që i ndal shqiptarët të hyjnë në Angli, edhe sikur të deportohen. Megjithatë nuk i vë faj përderisa në Shqipëri ka shumë korrupsion, qeveria shqiptare po bën atë çfarë i thua ti”

“Punë e mirë, bravo! Pse të mos flasim për konferencën e Londrës më 29 Korrik 1913 kur shteti yt na ndau territoret dhe jemi duke vuajtur edhe sot e kësaj dite?! Sot ne vuajmë për fajin tuaj, jemi të dobët për shkak të politikanëve tuaj të korruptuar. Një ditë do marrim atë çfarë është e jona padyshim!”-janë disa nga komentet e shqiptarëve në postin e saj.

Leave a comment