Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi, e premte 9 korrik 2021

Horoskopi-2

Dashi

Qielli thekson Marsin dhe zemërimin që është brenda jush. Me aspektin e mirë të Venusit, nëse ka tension do të jetë mjaft sensual! Nga ana tjetër, edhe pse Marsi është i bukur, planeti merr disonanca zhgënjyese dhe stresuese. Ato nuk janë vetëm për ju, por grupi ku jeni, siç është biznesi apo familja juaj, do të jetë gjithashtu nën stres.

Demi

Për horoskopin e Paolo Fox situata nuk është shumë e mirë dhe edhe nëse nuk ka ndonjë problem që ju shqetëson nga afër, përsëri do të prekeni sepse do t’ju ndikojë në një mënyrë apo në një tjetër. Sidoqoftë, duket se Venusi në Luan do të zbusë situatën: një person që doni do të shfaqet për t’ju ndihmuar ose të kalojë kohë me ju dhe të jetë afër jush. Nga nesër disa debate mund të rinisin.

Binjakët

Edhe sot do të dëshironi të reagoni fuqishëm ndaj ngjarjeve, por duke qenë Marsi përballë Saturnit, është në interesin tuaj të mos shprehni atë që mendoni. Ju mund të keni një polemikë të madhe me një të afërm, vëlla, motër, apo edhe një koleg. Por mos u shqetësoni, kjo është një gjendje momentale. Edhe nëse ka vështirësi, mos harroni se jeta është e mirë dhe ju i shfrytëzoni plotësisht pikat e saj të mira.

Gaforrja

Nuk është një ditë e lehtë, por sigurohuni, nuk do të jeni të vetmit që do t’i tregoni vetes se do të donit të ktheheshit, gjë që ishte më mirë më parë. Sigurisht, por ju kurrë nuk mund të ktheheni në të kaluarën, kështu që mund të përshtateni me të tashmen dhe të gjeni diçka pozitive në të. Diçka po lëviz në punë, por mbi të gjitha nga pikëpamja financiare. Edhe nëse njerëzit më pesimistë pyesin veten nëse po mashtrojnë apo jo.

Luani

Ditë e rëndë, disonancat me sa duket janë përqendruar tek ju. Por planetë të tjerë të shpejtë po fluturojnë për t’ju shpëtuar dhe në ditët e ardhshme të korrikut 2021 disa tensione do të zgjidhen. Sido që të jetë, mos veproni në mënyrë impulsive, kjo do të dështojë. Dashuria dhe paratë janë në dispozicionin tuaj. Por duhet maturi në punë: kini kujdes edhe nga mashtrimet financiare.

Virgjëresha

Mosbesimi, maturia, gjithçka që mund t’ju ​​mbajë mbrapa nuk duhet të nënvlerësohet. Sot mund të ecni shumë shpejt për të formuar një mendim për një situatë të qartë destabilizuese. Dikush duket se ka qëllime të këqija dhe ju do t’i bëni vetes pyetje që nuk do të marrin përgjigje. Mos lejoni që dukjet t’ju ​​fshehin realitetin.

Peshorja

Ka të ngjarë që marrëdhëniet tuaja me të tjerët të shënohen nga agresiviteti. Dikush mbase dëshiron të ketë rëndësi për mënyrën e tij të të bërit të gjërave, ose vizionin e tij për gjërat. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse jeni shumë të rinj. Sidoqoftë, ka nga ata që reagojnë keq dhe mund të duhet të zemërohen me një mik i cili po përfiton pak nga disponueshmëria juaj. Ndaloni së dyshuari aq shumë për veten tuaj, merrni frenat në dorë!

Akrepi

Në horoskopin e tij Paolo Fox parashikon që një ngjarje e papritur mund të ketë prishur jetën tuaj dhe është e pamundur të ktheheni mbrapa, veçanërisht nëse është një partner (profesional ose sentimental) i cili ka marrë një vendim drastik. Ju mund të duhet të lëvizni përpara. Këmbëngulja juaj ju lejoi të arrini qëllimet tuaja, mos e humbni besimin në aftësitë tuaja.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox tregon se mund të ketë ndonjë tension në vendin e punës i cili, megjithatë, nuk ju shqetëson nga afër. Por ju do të përfitoni prej tij, gjë që do të nxjerrë në pah aftësitë tuaja dhe do të jeni shumë të kënaqur me veten tuaj! Në çdo rast, ju do të veproni me liri të plotë, duke injoruar çdo kufizim që mund t’u jetë imponuar të tjerëve. Venusi është në pamje të mirë dhe thekson disponueshmërinë tuaj.

Bricjapi

Horoskopi për ditën e premte, 9 Korrik 2021 tregon se do të jeni shumë nervozë, për të mos thënë të zemëruar me një person që është afër jush, ndoshta sepse mendoni se po merr vendime të këqija. Në çdo rast, shqetësimi do të vlojë brenda jush dhe do ta keni të vështirë të qetësoheni. Gjërat po përparojnë mjaft ngadalë, por Jupiteri ju bën më të vetëdijshëm për aftësitë tuaja dhe ju lejon t’i përdorni ato në mënyrë më produktive.

Ujori

Bëni kujdes të mos flisni shumë, edhe nëse zemëroheni nga një situatë që ju duket e padrejtë. Situata e punës është kërkuese dhe stresuese, por të dielën java do të përfundojë e lumtur. Ju mund të merrni pothuajse gjithçka që dëshironi tani: kontratat, marrëveshjet, takimet janë të preferuarat.

Peshqit

Për horoskopin nga Paolo Fox do të jeni paksa impulsivë sot, do të prireni të blini dhe të shpenzoni pak shpejt, pa menduar për burimet dhe shpenzimet e ardhshme. Por do t’i thoni vetes që nuk është vetëm për ju, por do të përfitojë e gjithë familja. Agresioni i dikujt në punën tuaj mund të ndikojë tek ju, por nuk do të zgjasë. Nëse keni pasur një zhgënjim të madh, mund të keni pjesën tuaj të përgjegjësisë.

Leave a comment