Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Shkarkimi i Fatos Tushes, Rama thërret në Kryeministri të gjithë kryebashkiakët

Rama-konference-29-qershor-7-626x450

Kryeministri Edi Rama ka thërritur në një mbledhje të gjithë kryetarët e bashkive në vend, që drejtohen nga përfaqësues të PS-së.

Nuk dihet ende nëse takimi i Ramës me kryebashkiakët do të bëhet i hapur për mediat, ndërkohë që kreu i qeverisë mblodhi dje dhe drejtuesit e policisë ku nuk i kurseu kritikat ndaj tyre.

Ky takim i Ramës me të zgjedhurit vendorë vjen dy ditë pasi ai firmosi shkarkimin e kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe, i cili u arrestua me urdhët të SPAK-ut.

Vijon…

Leave a comment