Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi, 10 korrik 2021

horoskopi-2

Dashi

Ndjenja e pasigurisë mund të mbizotërojë në mendjen tuaj. Mos zbuloni informacione personale dhe konfidenciale në punë. Do të përjetoni një prirje të papritur romantike, çfarë do të ndryshojë ditën tuaj.

Demi

Shmangni ngrënien e shumë ushqimeve me vaj ose pikante sot. Mësoni nga gabimet, pasi një propozim i ri mund t’ju tërhiqet sot. Mund të jeni në humor të keq dhe mund të mërziteni me partnerin/partneren tuaj për një çështje të parëndësishme.

Binjakët

Do të jeni mirë fizikisht, pavarësisht se do të jetë një ditë e vrullshme. Edhe pse gjendja juaj aktuale financiare mbetet e fortë, duhet të mbani nën kontroll shpenzimet e panevojshme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Historia juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë të re sot.

Gaforrja

Mos lejoni që gjërat e vogla t’ju shqetësojnë. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve sot. Do të merrni pak kohë për veten tuaj, por gjithashtu do të jeni edhe të ngarkuar me punën në zyrë. Partneri juaj do të bëjë përpjekje për të siguruar që ju të jeni të lumtur dhe të kënaqur sot.

Luani

Ka gjasa t’u bëni përshtypje personave rreth jush me këndvështrimin dhe besimin tuaj pozitiv. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju sjellë shqetësime. Pavarësisht konflikteve, jeta juaj e dashurisë do të jetë mjaft e mirë sot.

Virgjëresha

Gërmoni thellë nën sipërfaqe për të mësuar më shumë rreth skemës së investimeve që duket se po ju tërheq. Këshillohuni me një ekspert përpara se të ndërmerrni ndonjë angazhim të ri. Problemet mund të lindin në shtëpi, por shmangni kritikat ndaj partnerit/partneres suaj për çështje të vogla.

Peshorja

Partneri juaj do të jetë shumë i kujdesshëm ndaj jush sot, shijojeni vëmendjen. Disa mosmarrëveshje me një prej kolegëve tuaj mund t’jua bëjnë të vështirë situatën në punë. Aktivitetet argëtuese do t’ju ndihmojnë të lehtësoni çdo stres dhe lodhje.

Akrepi

Mbani nën kontroll peshën trupore dhe shmangni ngrënien e tepërt. Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Kohët e fundit jeta personale ka qenë në qendër të vëmendjes suaj, por ka gjasa që sot të përfshiheni më shumë në aspektin profesional.

Shigjetari

Do të kaloni kohë duke menduar për kujtimet e fëmijërisë. Megjithatë, kjo mund të sjellë edhe disa kujtime jo aq të këndshme. Dyshimet e panevojshme mund të prishin një marrëdhënie në jetën tuaj personale. Shmangni dyshimin për partnerin pa ndonjë arsye të fortë.

Bricjapi

Bëni kujdes, pasi dikush mund të përpiqet të njollosë imazhin tuaj! Disa studentë të kësaj shenje mund të mos përmbushin pritshmëritë e tyre. Ndërhyrja e dikujt mund të shkaktojë komplikime në marrëdhënien tuaj me bashkëshortin/bashkëshorten.

Ujori

Lini çdo ndjenjë urrejtjeje pas, përndryshe emocionet negative mund të fillojnë të dominojnë jetën tuaj. Ndihma e anëtarëve të tjerë të familjes mund t’ju nxjerrë nga një situatë e vështirë. Udhëzimet e dikujt mund të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj.

Peshqit

Sot është një ditë kur pushimi do të jetë i rëndësishëm, pasi jeni përballur me shumë presion kohët e fundit. Aktivitetet argëtuese do t’ju ndihmojnë të relaksoheni. Mund të përballeni me probleme në shtëpi, nëse nuk kaloni kohë me anëtarët e familjes. Gjithashtu, mund të përjetoni trazira në jetën tuaj të dashurisë.

Leave a comment