Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Konsumoni çdo mëngjes një lugë nga ky produkt ushqimor që të gjithë e keni në shtëpi dhe do të surpizoheni nga përftimet shëndetësore që do të keni

-800-0-60e842e299f10

Konsumimi i një luge me vaj ulliri esëll në mëngjes ofron përfitime që as nuk u kishin shkuar në m endje

Një lugë vaj ulliri çdo mëngjes ruan shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigurisht mirëqenien. Është padyshim një nga dhuratat mrekullibërëse të natyrës.

Vaji i shton shije të padiskutueshme gatimeve e recetave të ndryshme anë e mbanë botës. Por krahas kësaj, vlerat që mban vaji i ullirit në çdo gatim janë përjashtimisht mirëbërëse për organizmin.

Një studiues amerikan ka analizuar gjatë zakonet e ngrënies në shumë vende dhe ka zbuluar se njerëzit që jetonin në zonën e Mesdheut kishin më pak gjasa të zhvillonin sëmundje kardiovaskulare, pavarësisht faktit se dietat e tyre janë të larta në yndyrna.

Sipas tij, vaji i ullirit është një nga elementët më të rëndësishëm, jo ??vetëm për përdorimet e saj kulinare, por edhe për vetitë medicinale.

Leave a comment