Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Lopa sulmon dhunshëm anakondën që i mbyti të voglin, flasin banorët: Qante me të madhe!

640-0-60e9b9c510320

Një video ku një lopë sulmon anakondën, pasi i mbyti viçin është bërë virale në rrjetet sociale. Video është regjistruar nga fermerët e fshatit. Ngjarja ka ndodhur në Paraguai.

Në video duket se në momentin kur lopa sheh viçin e ngordhur dhe pranë tij anakondën, i vërsulet direkt për hakmarrje.

‘Kurrë nuk kam parë një lopë të reagojë, në atë mënyrë. Lopa qante me të madhe”, thotë banori i zonës që e pa ngjarjen nga afër.

Leave a comment