Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Gjendet kokaina me vlerën marramendëse në plazh

angli-1-780x405

Pako me kokainë, vlera në rrugë e të cilave vlerësohet rreth 3 milionë dollarë, janë gjetur duke notuar në një plazh të Sussex-it Lindor.

Sipas mediave britanike, droga u zbulua për herë të parë në ujë pranë Seaford të enjten, me disa gjetje të mëtejshme të bëra që nga ajo kohë.

Policia mbeti në zonë në një përpjekje për të kapur çdo pako të mëtejshme dhe oficerët nxitën cilindo që bën një zbulim të telefonojë në 999.

Ndërkohë tre burra janë arrestuar nën dyshimin e importimit të drogës së klasit A janë lëshuar me kusht, tha Policia e Sussex. Një burrë dhe një grua të arrestuar nën dyshimin e veprave të tjera të drogës gjithashtu janë liruar me kusht.

Në maj, Agjencia Kombëtare e Krimit nisi një hetim pasi dhjetëra pako të papërshkueshme nga uji që përmbanin 960 kg kokainë u gjetën në plazhet në Hastings dhe Newhaven.

NCA vlerësoi se ngarkesa, nëse arrinte dhe shitej në Mbretërinë e Bashkuar, do të kishte arritur vlerën 80 milionë.

Related Posts

Leave a comment