Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Abuzimi me pronat në Durrës, arrestohet juristi i Kadastrës Mikel Zaho

policia-durres-780x405

Policia ka vënë në pranga juristin e Kadastrës së Durrësit, Mikel Zaho, pas një hetimi të nisur për një pronë në zonën e plepave në Durrës.

Zaho është arrestuar si i dyshuar për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Mësohet se ka qenë prokuroria që ka kërkuar arrestimin e Zahos dhe personave të përfshirë në tjetërsimin e pronësisë për një sipërfaqe rreth 2 mijë metra katrorë në zonën e Plepave.

Kjo nuk është hera e parë që juristi Mikel Zaho bie në prangat e policisë, pasi ai u arrestua dhe më herët pas dosjes së Kepit të Rodonit.

Leave a comment