Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Del LISTA e Bashës/ Këta janë 600 kandidatët për Këshillin Kombëtar të PD

Basha-Keshilli-Kombetar-1-e1544823545717-1024x646-1

Partia Demokratike ka publikuar listën me 600 kandidatë për Këshillin Kombëtar, të cilët do i dërgohen Kuvendit Kombëtar të PD-së për miratim në mbledhjen që do të mbahet të shtunën.

Në këtë listë bën pjesë edhe kreu aktual i Keshillit Kombetar, Bujar Nishani, një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës.

Sipas rregullores së brendshme të PD-së, ish-presidentët nuk kalojnë për votim. Mes tyre bën pjesë dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Përjashtohen nga votimi në Kuvendin e partisë edhe deputetët.

Related Posts

Leave a comment