Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Gaia feston 1-vjetorin e lindjes, Olta Boka i bën dhuratën e veçantë

-800-0-60f08b949321f (1)

Në 1-vjetorin e lindjes, këngëtarja Olta Boka i bën të bijës dhuratën e përjetshme. Në ditën e lindjes së Gaias, Olta i ka kushtuar një këngë që do ta shoqërojë vogëlushen gjatë gjithë jetës.

Kënga mban titullin Gaia dhe sapo është publikuar në Youtube.

Krahas këngës, Olta i ka bërë një dedikim mjaft special Gaias ku shpreh të gjitha emocionet që i ka dhuruar deri më tani.

“Per ty zemra me thur vargje dhe shpirti me end melodi. Por sot ne ditelindjen tende te pare s’kam fjale, ndaj te kushtova nje kenge e vogla mamit. Ta kesh perjete dhurate edhe kur te mos jesh me kaq e vogel. Edhe kur te kesh te voglen tende ne krahe. Edhe kur une te te shoh e buzeqeshur nga lart.

Te dua Gaia! Mama jote

“Olta Boka – Gaia”, shkruan Olta.

Leave a comment