Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi për ditën e premte, 16 korrik 2021

horoskopi-2

Dashi

Mund të keni nevojë të dominoni skenën, të keni pushtet mbi të tjerët, por pushteti mund të ketë të bëjë edhe me dëshirën tuaj për të manipuluar të tjerët, për të marrë atë që dëshironi. Në fushën profesionale, kjo mund të tregojë se jeni në proces të marrjes së ngritjes në detyrë, ose negocimit të një marrëveshjeje. Në çdo rast, do të ketë një përballje që do të përpiqeni ta menaxhoni në avantazhin tuaj.

Demi

Ka një situatë astrologjike shumë të mirë, veçanërisht për ndjenjat. Nëse jeni në çift, nuk do t’i rezistoni thirrjes së shqisave tuaja, sensualiteti juaj do të jetë i fortë. Padyshim që aspekti i favorshëm i Venusit është i lehtë dhe i shpejtë, dhe mbase do të jetë vetëm për në mbrëmje. Nëse jeni beqarë, këto energji sensuale mund t’i drejtoni vetëm drejt diçkaje tjetër, mbase një njohje të re që do t’ju ​​intrigojë.

Binjakët

Do të mundoheni nga një çështje financiare, ose ëndrrat dhe pritjet tuaja mund të mos përmbushen sepse bashkimi në Bricjap, një shenjë e drejtuar nga Saturni, ju detyron të prisni. Por Saturni ka tendencë të frenojë entuziazmin, dhe për këtë arsye do të tundoheni të frenoni dëshirat tuaja sepse do t’i gjykoni ato si të tepruara. Merrni pak kohë për të reflektuar.

Gaforrja

Eshtë dikush që ju zhvlerëson dhe ju jep ndjesinë e të qenit “të papërshtatshëm”. Por ndonjëherë preferoni të mos bëni asgjë dhe mbi të gjitha nuk doni të “shihni” diçka për lehtësi ose dembelizëm. Nëse nuk ka diçka shqetësuese në jetën profesionale dhe në formën e shqetësimit, kjo ju nxit të rishikoni zgjedhjet tuaja. Në këtë rast, është e nevojshme të flitet për këtë me një person të besuar, për të pasur një gjykim objektiv.

Luani

Mund të ketë një tërheqje ndaj dikujt me të cilin punoni ose takoni çdo ditë në kontekstin e aktiviteteve të caktuara. Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo jo, mos u shqetësoni shumë për aq kohë sa jeni të qetë dhe mos bëni asnjë gabim. Ndjenja e lehtë mund t’ju ​​bëjë vetëm mirë. Dhe akoma më shumë nëse jeni beqare! Fantazia është krijuese, i shton fuqi imagjinatës dhe për sa kohë që qëndroni të vetëdijshëm se nuk është realitet, gjithçka është në rregull.

Virgjëresha

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se Venusi është i pozicionuar mirë pasi zë sektorin sentimental të zodiakut tuaj. Por mbase do ta keni të vështirë të bëni ndryshimin midis dashurisë dhe dëshirës dhe të merrni atë që është dëshira për dashuri. Eshtë gjithashtu e mundur që të keni ndjenjën se po bëni një marrëveshje, se keni mundësi më të mira ekonomike: a keni gjetur një burim të ri të të ardhurave?

Peshorja

Venusi dhe Plutoni nuk janë në pozicionin ideal për t’u shprehur në mënyrë harmonike në fushën e dashurisë, mund të ndodhë që personi i dashur të torturohet më shumë se zakonisht dhe kjo po ju bën të shqetësoheni. Por ju e dini shumë mirë që i merrni shumë seriozisht problemet e të tjerëve! Përkundrazi, kjo mund të jetë një kohë e mirë për t’i dhënë marrëdhënies tuaj romantike më shumë thellësi.

Akrepi

Horoskopi i Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm: keni një imagjinatë të shkëlqyer, fantazitë tuaja mund të jenë shpërqendruese, por përfundimisht mund t’i vini në veprim. Ju jeni në hiret e planetëve të ndryshëm, është koha për të ndërmarrë iniciativa, për të ecur përpara dhe për të planifikuar për të ardhmen. Ju keni një faktor të shkëlqyeshëm fati me ju, kjo është në sajë të aspektit të mirë që ju dërgon Jupiteri dhe që po e bën veten të ndihet për ca kohë. Problemi i vetëm që mund të keni është të bezdiseni nga dikush që do të jetë xheloz dhe ziliqar.

Shigjetari

Gradualisht do të dilni nga trazirat, ndoshta të shkaktuara edhe nga problemet që lidhen me çështjet e së kaluarës. Në fakt, nga nesër Marsi nuk do të jetë më disonant. Padrejtësitë dhe zemërimi i shkaktuar nga këto padrejtësi do të qetësohen, por do të mbetet një pyetje e hapur që ju vë ose do t’ju vendosë përpara një zgjedhjeje të vështirë deri në fund të verës.

Ujori

Bricjapi

Për horoskopin e Paolo Fox mund të habiteni nga forca dhe thellësia e ndjenjave ose dëshirave tuaja. Nëse është jeta juaj e dashurisë ajo që ju shqetëson, mos vendosni kufij, por kënaqni emocionet tuaja. Nëse, nga ana tjetër, shqetësoheni për një çështje parash, kjo mund të jetë për shkak se disa po presin kot për kompensimin për të cilin kanë të drejtë. Sido që të jetë, kjo do të ishte një kohë e mirë për të kërkuar atë që meritoni. Harrojeni krenarinë tuaj dhe bëni një hap përpara.

Kjo javë do të jetë mjaft e mirë edhe pse konteksti nuk është i tillë. Në çdo rast do të bëni më të mirën tuaj, ndoshta do të jeni më të zgjuar ose më të shpejtë se të tjerët për të parë përfitimet që mund të merrni nga një situatë në zhvillim dhe ndryshim. Planetët në Ujor përshpejtojnë të gjitha proceset tuaja mendore dhe ju japin një avantazh ndaj bashkëbiseduesve tuaj, të paktën në fushën profesionale.

Peshqit

Do të dëshironin të bënin diçka për të ndihmuar njerëzit në vështirësi, të cilët mund të mos jenë as të afërm, dhe veprimi i vetëm i mundshëm për ju do të ishte të flisni, të thoni me zë të lartë dhe të qartë se çfarë mendoni për situatën. Fjalët shpesh janë arma më e fuqishme dhe nuk lëndojnë fizikisht. Emocionaliteti juaj është i fortë, por kini kujdes sepse jo të gjithë do të jenë në gjendje ta vlerësojnë atë.

Leave a comment