Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Moti për ditën e premte, 16 Korrik 2021

moti_me_vranesira_dhe_me_diell-1

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime në pasdite.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve
malore në jug dhe lindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim me shpejtësi 1-10 m/s. Deti parashikohet
i forcës 2-3 ballë.

Leave a comment