Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bosh fare! Jona Spahiu hap frigoriferin dhe zbulon sekretet e linjave trupore

jona-398x405

Në sezonin e parë të programit ‘Kosherja’, Jona Spahiu ishte prezantuesja dhe ra në sy për linjat trupore në superformë. Edhe pasi u bë nënë, ajo erdhi në formë shpejt falë kujdesit me dietën dhe ushtrimet.

Gjatë një bisede virtuale me fansat, ajo ka ndarë edhe disa sekrete nga përditshmëria që lidhen me ushqyerjen e saj.

“Si ja bën për të kontrolluar urinë e tepërt, ndonjë këshillë për humbjen në peshë?“, e ka pyetur dikush dhe Jona menjëherë ka treguar se çfarë bën ajo zakonisht gjatë një dite.

“S’dua te jem e pavertete dhe te bej teori nutricioni, ndaj ja ç’bej ne te vertete: Mbaj frigoriferin bosh si Kim K. Une vdes per kafe, ndaj gjate dites pi kafe, qe ma heqin oreksin. Ne dreke ha sallaten te paren, qe me jep ndjesine e ngopjes me shpejt.

Nga e hena ne te premte ha shendetshem, i marr thuajse te gjithe makronutrientet, (protein, fats/carbs) por mundohem te ha sasi te vogla. Ndersa ne fundjave ja lejoj vetes te ha cfare te dua edhe te pi ndonje gote.E kam hequr thuajse fare bulmetin ne perditshmeri ( jo kur dal)”, ka treguar moderatorja.

Leave a comment