Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kaos edhe në Turqi, pamje të frikshme të përmbytjeve dhe qytetarë të alarmuar

turqi-780x405

Pamje katastrofike të përmbytjeve në Gjermani janë në rendin e ditës në të gjitha mediat botërore. Deri më tani janë regjistruar mbi 100 të vdekur dhe mijëra të zhdukur ndërsa shiu i madh po shkatërron Evropën. Por së fundmi vijnë imazhe nga katastrofa e përmbytjes dhe nga Turqia.

Në katastrofën e përmbytjes dhe rrëshqitjes së dheut 6 persona humbën jetën, 2 persona u zhdukën dhe 5 persona u plagosën, 236 ndërtesa u dëmtuan shkruajnë mediat turke. Video që zbulon shkallën e katastrofës tmerroi audiencën.

Kjo video tregon momentin e rrëshqitjes së dheut dhe dëmtimin e ndërtesës. Qytetarët kanë evakuuar shtëpitë e tyre dhe janë vendosur në konvikte ose pranë të afërmve të tyre.

Leave a comment