Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Largoni celulitin dhe depozitat e yndyrës me këtë pije magjike të frutave

-800-0-60f407c1348f5

Vera ka filluar dhe përveç humbjes së kilogramëve të tepërt, kjo do të thotë gjithashtu heqjen e celulitit dhe depozitave të yndyrës. Mos prisni kohën e fundit, por përgatitni trupin tuaj dhe hiqni qafe “jastëkët” në kofshë dhe celulitin e urryer me ndihmën e frutave të ëmbla dhe të hidhura.

Përfitimet e grejpfrutit që ndihmojnë në luftën kundër celulitit: Përmirëson qarkullimin, grejpfruti parandalon grumbullimin e ujit në trup, dhe kështu parandalon formimin e celulitit, përshpejton metabolizmin, nxjerr toksinat nga trupi, rregullon nivelet e sheqerit në gjak, parandalon grumbullimin e ujit në trup, dhe kështu parandalon formimin e lëvores së urryer të portokallit në lëkurë.

Përbërësit për pije: një grejpfrut i madh, 2 portokaj,

1/4 limon, një copë xhenxhefili. Përgatitja: Lani frutat, pastroni ato dhe vendoseni në shtrydhëse frutash. Kullojeni dhe ruajeni në frigorifer. Pini në mëngjes me stomak bosh dhe ndërmjet vakteve.

Nëse nuk keni një shtrydhëse frutash, shtrydhni frutat në një sitë dhe grijeni xhenxhefilin.

 

Leave a comment