Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kontrolle në pyje, banesa të braktisura dhe ish-reparte ushtarake, arrestohet një 60-vjeçar në Lezhë për kultivim kanabisi

kanabs

Në vijim të planit për kontrollin e territorit, policia ka zhvilluar ditën e sotme kontrolle në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura si dhe ish-reparte ushtarake me qëllim evidentimin e rasteve të kultivimit të kanabisit.

Si rezultat i kontrolleve, është arrestuar në Lezhë një 60-vjeçar në fshatin Krajën, i cili është konstatuar në tentativë për të kultivuar bimët narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Njoftimi i plotë i policisë: Lezhë

Vijojnë kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativës për kultivim të bimëve narkotike.   

 Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, vihet në pranga 1 shtetas.

Shërbimet e Policisë Lezhë, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike.

Si rezultat i kontrolleve, në fshatin Krajën, Lezhë, në tokën në pronësi të tij, është konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike, shtetasi P. B., 60 vjeç, banues në Ishull Shëngjin, Lezhë, i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.   

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Related Posts

Leave a comment