Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

12-të librat që duhet t’i lexoni në plazh

1-12-728x430

Më në fund erdhi vera, dhe bashkë me të vijnë një mori mundësish leximi, pavarësisht nëse jeni duke pushuar pranë pishinës apo thjesht po dilni nga zyra tepër e kondicionuar pak më herët.

Zyrtarisht është koha për të hequr trurin nga priza dhe për ta lënë të festojë me ato më të mirat që ofron gjatë leximit në plazh, transmeton KultPlus.

Më poshtë Vogue jep listën me 12 librat që duhet t’i lexoni këtë verë në plazh:

The Guncle – Steven Rowley
One Last Stop – Casey McQuiston
Malibu Rising – Taylor Jenkins Reid
The Other Black Girl – Zakiya Dalila Harris
The Maidens – Alex Michaelides
Objects of Desire – Clare Sestanovich
While We Were Dating – Jasmine Guillory
The Startup Wife – Tahmima Anam
Well, This Is Exhausting – Sophia Benoit
Intimacies – Katie Kitamura
The Turnout – Megan Abbott
Something New Under the Sun – Alexandra Kleeman.

Related Posts

Leave a comment