Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

“Ngacmues” dhe i frikshëm, babai i të dashurit të Dua Lipës, sherr me fqinjët(FOTO)

DUA

Dayli mail shkruan se babai i të dashurit të Dua Lipës, Mohamed Hadid është një “ngacmues” që i ktheu jetët e fqinjëve të tij në një “makth të frikës, stresit dhe ankthit të vazhdueshëm” kur ndërtoi një rezidencë masive dhe të paligjshme mbi shtëpitë e tyre, tha një avokat në një gjykatë në Santa Monica.

“Ata janë heronj”, tha Gary Lincenberg për fqinjët që ai përfaqëson në ditën e parë të gjyqit civil të Hadid i cili mund t’i kushtojë miliona nëse humbet.

Avokati i fqinjëve të Hadit Lincenberg -akuzoi Hadid për ryshfet në inspektorët e Los Angeles City për të injoruar shkeljet e lejeve të ndërtimit kërkoi nga juria e katër grave dhe tetë burrave që t’u jepnin dëmshperblim të konsiderueshme fqinjëve Joe Bibi Horacek dhe John dhe Judy Bedrosian.

“Ne kërkojmë që ju të jepni dëmshpërblim ekonomik” për t’i kompensuar ata për “humbjen e përdorimit dhe kënaqësinë në shtëpitë e tyre” dhe “stresin dhe ankthin, frikën e vazhdueshme dhe natën pa gjumë”, ata kanë vuajtur për nëntë vitet e fundit ndërsa shtëpia që vinte mbi ta ishte në ndërtim e sipër.

Disa muaj pas akuzave penale dhe dënimeve të Hadid, fqinjët e tij të pakënaqur me atë që e panë si një shuplakë në nga gjykata penale, ngritën padinë një tjetër padi civile kundër tij, më shumë se tre vjet më vonë, ata do të marrin ditën e tyre ne gjyq. Kujtojmë këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa ishte dje në Tiranë së bashku me familjen e saj dhe të dashurin e saj djalin e Mohamed Hadid, ku pritet të mbajë një koncert.

Ajo ka zhvilluar një takim edhe me kryebashkiakun Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit ka publikuar një foto krah saj, ku shkruan se “brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste”./Gazeta Shqip

“Makth, frikë dhe stres”! Babai i të dashurit të Dua

“Makth, frikë dhe stres”! Babai i të dashurit të Dua

“Bënte seks dhe kthehej”! Përgjimet, Perez: Hej Ozil e dashura jote, ka shkuar me të gjithë Interi dhe Milanin

Related Posts

Leave a comment