Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Tragjedi në Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur dhe 30 të plagosur!

Aksidenti-Kroaci-640x405

Një aksident tragjik është regjistruar ditën e sotme në autostradën “Slavonski Brod”, në Kroaci, ku një autobus me targa të Kosovës ka dalë nga rruga dhe për pasojë 10 pasagjerë kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 30 persona janë transportuar në spital.

Mësohet se autobusi i aksidentuar është i linjës Frankfurt-Prishtinë.

Shefi i Policisë Rrugore, Franjo Galic i cili ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes deklaroi se ky është një aksident shumë i rëndë automobilistik.

“Një nga më të vështirët me të cilët jam përballuar”, ka thënë ai.

Leave a comment