Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Zjarri në Gjorgos të Fierit, zjarrfikësit e kanë të pamundur ndërhyrjen si pasojë e terrenit

Zjarr-ne-pyll-naten-640x412

Vijon zjarri në Gjorgos në vendi i quajtur Gurzezë që ndan Cakranin me Gjorgos  dhe Kasnicën.

Pylli me pisha vijon të digjet e ka marrë fshatin Kasnicë. Tymi ka përfshirë zonën e vatrat përhapen.

Zjarrfikësit janë nisur në vendngjarje por për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur të futen makinat.

Ndërkohë, forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit vijojnë punën por është e vështirë të vihen nën kontroll flakët.

Leave a comment