Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Aksident në Greqi/ Humb kontrollin e mjetit, plagosen 11 emigrantë

policia-greke-780x405

Një aksident automobilistik ndodhi ditën e stotme në Kavala ku 11 emigrantë të paligjshëm u plagosën.

Sipas “Thestival.gr” , trafikanti që ishte edhe shoferi, për t’i shpëtuar kontrollit të policisë, shtoi shpejtësinë e për pasojë humbi kontrollin e automjetit. Automjeti humbi kontrollin   dhe doli nga rruga duke plagosur të gjithë emigrantët.

Menjëherë pas ngjarjes shoferi arriti të dilte nga automjeti dhe të zhdukej.

Autoritetet policore po kryejnë hetime për të gjetur dhe arrestuar trafikantin.

Leave a comment