Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

“Hape derën…”/ Forcave Speciale iu shpëton Benzi luksoz gjatë aksionit antidrogë(VIDEO)

nn

Një aksion antidrogë është duke u zhvilluar aktualisht në zonën e “Varrit të Bamit” në Tiranë. Forcat Speciale kanë ndaluar një Mercedes Benz C Class, “sterr të zi” dhe i kanë kërkuar të hapte dyert. Menjëherë shoferi ka shkelur gazin dhe është larguar me shpëjtesi, duke rrezikuar jetën e policëve.

Disa policë të maskuar qëndrojnë në të dyja anët e makinës dhe i kërkojnë shoferit të hap derën. Në këtë moment një civil i del para dhe shoferi i jep gaz duke i larguar me shpejtësi, por duke rrezikuar seriozisht jetën e policit që ndodhej para tij.

Aty është ndodhur dhe një grup gazetarët të televizionit Neës 24. Gazetari Ergys Gjençaj dhe Klodiana Lala kanë dalë nga makina dhe kanë nisur të filmojnë skenën. Aty kanë ndërhyrë efektivë të Forcave Speciale të cilët i kanë marrë telefonin dhe kaën shtrirë në tokë gazetarin Gjençaj, me duart pas koke.

Pak momente më pas, gazetari është shfaqur vet në media dhe ka thënë se situata ishte sqaruar, pasi ai iu kishte thënë efektivëve se ishte gazetar.

Momenti kur Forcat Speciale ndalojne Benzin dhe gazetarin, Bold News

/Blod News

Related Posts

Leave a comment