Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Mot përvëlues, temperatura deri në 42 gradë

motiririr1-702x459

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 21°C në 33°C, në zonat e ulëta nga 27°C në 41°C dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 42°C.
Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.
Vapa mbërthen të gjithë vendin, temperaturat arrijnë në

Related Posts

Leave a comment