Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Pija shumë e thjeshtë për të eliminuar dhjamin e tepërt

Uje-me-kastravec-dhe-limon-696x464

Ushtrimet duhet të kombinohem me një dietë të duhur për të djegur dhjamin. Ka dhe ushtrime dhe pije që ndihmojnë ndjeshëm në djegien e yndyrës dhe disa prej tyre mund t’i bëni shumë lehtë në shtëpi.

Mund të bëni një pije detoksifikimi me vetëm disa përbërës dhe kryesisht ujë. Përbërësi kryesor i tij është kastraveci i cili është i pasur me ujë dhe është një nga perimet më të mira që mund të hani gjatë verës.

I pasur me vitaminë B dhe magnez, kontribuon në detoksifikim dhe humbje yndyre. Si do ta bëni pijen? Pritni një kastravec në feta, shtoni ujë dhe sipas dëshirës disa feta limoni.

Related Posts

Leave a comment