Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Shqiptari me biçikletë përplasi për vdekje 72 vjeçarin britanik, dënohet me… (Emri)

640-0-61028e9f9b9da

Ermir Loka 23 vjecari shqiptar ka përplasur për vdekje një të moshuar britanik, teksa lëvizte me biçikletë. Loka  ishte futur me semafor të kuq në Whitechapel, kur përplasi 72-vjeçarin Peter McCombie.

Pas aksidenti Loka u largua me vrap, pasi kishte frikën e policisë që të mos e kapte pasi ishte pa letra. Përplasja u shëndërrua në vdekje për të moshuarin KMcCombie, i cili  theu kafkën dhe dëmtoi trurin duke gjetur vdekjen vetëm pak ditë më vonë.

Loka u dorëzua në polici dhe tha se u largua në panik e sipër dhe shtoi se ishte pa gjumë pasi punonte me orë të gjata në ndërtim dhe në një restorant turk. Loka u dënua me dy vite burg ndërsa familja e të ndjerit tha se vendimi është i padrejtë.

 

Related Posts

Leave a comment