Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Tërmeti i fuqishëm 8.2 ballë trondit këtë shtet, banorët në panik nga cunami

-640-0-610256210732b

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Alaskën para pak minutash në afërsi të Anchorage dhe Sand Point.

Tërmeti ishte 8.2 ballë i shkallës Rihter dhe goditja e madhe mundet edhe të shkaktojë Tsuanam.

Ende nuk ka informacion për dëmet njerëzore apo materiale që mund të ketë shkaktuar.

Tërmeti i fuqishëm 8.2 ballë trondit këtë shtet,

Related Posts

Leave a comment