Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

13-vjeçari në Kurbin u gjet i vdekur në stan, policia zbulon çfarë ndodhi

-640-0-6103c8a755f43

Kurbini u trondit sot pas njoftimin për gjetjen e një 13-vjeçari të vrarë pranë banesës së tij.

Policia zbuloi detaje lidhur me ngjarjen e rëndë në fshatin Gërnac duke njoftuar se dyshohet që i mituri të jetë vetëvrarë. Dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur në rrethana aksidentale.

Në filllim u tha se 13-vjeçari po luante me shokët me një armë që kishin gjetur.

“Më datë 30.07.2021, në orët e para të mëngjesit, kemi marrë njoftim së në një stan në malin Skënderbeg” , territor i Bashkisë Burrel, dyshohet të jetë vetëvrarë aksidentalisht me armë zjarri një i mitur 13- vjeçar.

Mënjëherë shërbimet e Policisë Kurbin dhe grupi hetimor janë nisur në vendngjarje dhe kanë kryer veprimet e para hetimore,” njofton policia.

Related Posts

Leave a comment