Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Abuzimi me tenderin e uniformave/ Apeli i GJKKO vendos për 9 zyrtarët e Ministrisë

R

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masat për 9 zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të Policisë.

Shkalla e parë kishte dhënë “arrest me burg” për 9 zyrtarë dhe “arrest shtëpie” vetem për Anisa Bogdanin.

Është lënë në burg Edlira Naqellari, Kreshnik Bejkaj, Flutura Çekrezi, Ani Omuri, Mariglen Buzali, Klevis Hasani, Fatmir Demneri dhe Gëzim Mingaj. Me “arrest shtëpie” është lënë Anisa Bogdani.uniforma

Related Posts

Leave a comment