Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperatura deri në 42 gradë, ky është parashikimi i motit për sot

-640-0-61038f5ce8e9c

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie me 1 gradë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 21°C në 34°C, në zonat e ulëta nga 27°C në 41°C dhe në zonat bregdetare nga 29°C në 42°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Diell dhe temperatura deri në 42 gradë, ky është parashikimi

Related Posts

Leave a comment