Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Dua Lipa për zjarrin në Turqi: Kur do ta kuptojmë që planeti po qan

C3360434-5DF2-49DF-97FA-DB7FC877AE7A

ndryshimeve klimatike. Shumë vende në Turqinë jugore janë përfshirë nga zjarri, shkak temperaturat e larta gjatë këtyre ditëve. Si rrjedhojë në rrjetet sociale ka nisur edhe një fushatë sensibilizimi e quajtur “Lutemi për Turqinë”.

Me një fatkeqësi të tillë është solidarizuar edhe këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e cila prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri. Përmes një fotoje të publikuar në Instastory, bukuroshja ka shkruar:

“Planeti jonë i shkretë është duke qarë. Kur do ta shohim se ky ndryshim i klimës është i vërtetë. Ne duhet të përballemi me faktet. Mbroni nënën tonë. Turqi jam me ju”.

 

Ndërkaq, rikujtojmë, se një ndër eventet më të rëndësishme të kësaj vere është vizita e papritur e këngëtares së famshme në vendin tonë.

Takimet e saj me Kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj janë komentuar kudo nëpër rrjete sociale. Shumë njerëz e quajtën pritjen e Dua-s si një propagandë nga ana e drejtuesve të shtetit tonë.

Por ajo që ka bërë përshtypje ishte revoltimi surprizë i një prej personazheve shqiptarë, i këngëtares Besa Kokëdhima ku bëri një postim në InstaStory duke kritikuar ashpër shtetin shqiptar dhe theksoi se artistët në vendin tonë nuk vlerësohen, pasi ata që e marrin vëmendjen e të gjithë ‘famën’ janë politikanët.

Related Posts

Leave a comment