Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Përgjaket Shkodra: BMW-ja futet me shpejtësi në kthesë dhe përplaset me murin, vdesin dy të rinjtë

Screenshot_3-55-1068x598

Një aksident tragjik i ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune, ka tronditur qytetin e Shkodrës. Dy të rinj janë kanë ndërruar jetë si pasojë e përplasjes së mjetit me të cilin ata udhëtonin, me një mur.

Shkak sipas Policisë është bërë shpejtësia e lartë e mjetit, dhe për pasojë kanë ndërruar jetë: drejtuesi i mjetit, shtetasit Amarildo Preka 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. Tirani 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër.

Shkodër/Informacion paraprak.

Me datë 31.07.2021 rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, si rezultat i shpejtesisë në kthesë, një mjet tip BMW, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur dhe si pasojë kanë humbur jetën, drejtuesi i mjetit, shtetasit A. P. 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. T. 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  po vijon punën për sqarimin e  plotë të rrethanave të aksidentit.

Related Posts

Leave a comment