Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Nuk e duroni dot aromën e djersës tuaj? Këto janë tre produktet që do i japin fund ‘maktheve’ para se të dilni nga shtëpia

djersa-780x405

Ndoshta shpesh jeni te shqetesuar per aromen e keqe te djerses, sidomos para se te dilni nga shtepia per ndonje takim te rendesishem.

Ju ftojme t’i hidhni nje sy tre produkteve te meposhtme qe do ju vijne ne ndihme:

-Vaj i arrës së kokosit: është një nga produktet më efektive që mund të ndikojnë në trupin tuaj për të shmangur erën e keqe të djersës. Vetitë e saj anti-bakteriale kufizojnë rritjen e baktereve, ndërsa acid laurik në përbërjen e tij shkatërron erën e rëndë.

-Lëngu i grurit  përmban një sasi të madhe proteinash, vitaminë C, B12, B6, acid folik. Për më tepër, ky është një antioksidant i fuqishëm natyror që bën të mundur largimin e erës së djersës nga trupi juaj. Në çfarë do lloj mënyrë që të ta konsumoni, gruri do ju ndihmojë të mos keni probleme me erën e keqe të djersës.

-Majdanoz është një ndër bimët, që shërben si një ilaç popullor për trajtimin e erërave të pakëndshme të trupit. Është përmbajtja e lartë e klorofilit dhe aroma e saj e freskët që i japin një efekt pastrues për trupin. Majdanozi  pastron trupin dhe lufton bakteret dhe erën e keqe të trupit.

Leave a comment