Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Pas Ramës, Grenell takohet dhe me presidentin. Libri që i dhuroi Meta para nisjes së pushimeve në Jug

grenell1-780x405

Ish-i dërguari i SHBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Tiranën, ku është pritur në zyrë dhe nga presidenti i vendit Ilir Meta.

Ky i fundit i ka dhuruar Grenellit një libër për turizmin në Shqipëri, ndërsa shton se ai është një promovues i investimeve amerikane dhe i bashkëpunimit në rajon.

Dje Grenell kishte pasur një drekë pune dhe me kryeministrin Edi Rama.

Postimi i plotë i Metës:

Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur.

Leave a comment