Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Zjarret në vend, reagon Rama për herë të parë

Rama-prokurimet-publike-696x390

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për herë të parë për zjarret e mëdha që kanë “kapluar’ vendin tonë në këto dutë të nxehta vere.

Opozita shpesh e ka kritijuar për mosreagim, ndërsa me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kreu i Qeverisë thotë se jemi në një kohë kur shumë vende po përballen me kërcënimin e zjarreve.

“Forcat e Ushtrisë dhe trupat Rangers meritojnë respekt”, shkruan kryeministri në Facebook.

Kujtojmë që vendi ynë prej ditësh është përfshirë nga zjarret e mëdha, ku 5-6 vatra janë tepër problematike dhe po merren masa për neutralizimin e tyre. Serioze është situata në jug të vendit në Karaburun dhe disa zona të Vlorës e Ksamilit, gjithashtu edhe në veri.

Related Posts

Leave a comment