Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Aksident i trefishtë në fshatin Xibrakë, plagosen një grua dhe një fëmijë

aksident-1-696x393

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në fshatin Xibrakë në aksin Librazhd-Elbasan.

Mjeti tip “Fiat”, me drejtues T.S., 43 vjeç, me shtetësi Serbe është përplasur me mjetet tip “Wolksvage”, me drejtues R.M., 31 vjeç, banues në Divjakë, Lushnjë  dhe me mjetin tip “Opel”, me drejtues E.K., 34 vjeç, banues në Librazhd.

Më datë 03.07.2021, rreth orës 13:35, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan , në fshatin Xibrakë , mjeti tip ” Fiat”, me drejtues shtetasin T.S., 43 vjeç, me shtetësi Serbe,  është përplasur me mjetet tip “Ëolksvage”, me drejtues shtetasin R.M., 31 vjeç, banues në Divjakë, Lushnjë,  dhe mjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin E.K., 34 vjeç, banues në Librazhd“, thotë policia.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur pasagjerët e mjetit tip “Wolksvagen”, shtetasja B.M dhe fëmija i mitur të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

Related Posts

Leave a comment