Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Asnjë helikopter për shuarjen e zjarreve, Rama bën xhiro nga Himara në Vermosh

rama-udhetim-640x405

Në një kohë kur asnjë helikopter akoma nuk ishte vënë në punë për shuarjen e flakëve në vendin tonë, Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar për të dytën herë ditën e sotme me helikopter të ushtrisë.

Rama iku nga Himara për në Vermosh me helikopter ditën e sotme për të inaguruar pikën e re kufitare me Malin e Zi dhe është rikthyer sërish në Himarë me helikopter.

Këto udhëtime të kryeministrit ndodhin në një kohë kur vendi ynë është në luftë të fortë me zjarret që kanë ‘mbirë kudo’ dhe që veçanërisht po shqetësojnë jugun e vendit.

Deri më tani asnjë helikopter nuk ishte përdorur për shuarjen e flakëve, te cilat morën dhe jetën e parë ditën e sotme. Viktimë mbeti Andrea Haxhiaj, i cili së bashku me bashkëshorten po përpiqeshin të shuanin flakët në bahçe.

Siç mund të shihet nga videoja e siguruar nga Fax News, shtëpitë e banorëve përreth stadiumit dridhen kur helikopteri ulet në fushën e gjelbër.

Leave a comment