Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe temperatura deri në 37 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

moti-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 29°C, në zonat e ulëta nga 22°C në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 37°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 19°C në 34°C dhe në zonat e ulëta nga 22°C në 37°C.

Leave a comment