Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Tjetër aksident me vdekje, pas tragjedisë me shqiptarët e Kosovës, autobusi me turistë del nga rruga

auatobusi

Pas aksidentit tragjik në Kroaci ku humbën jetën 10 qytetarë kosovarë dhe dhjetra të tjerë mbetën të plagosur, një tjetër autobus me turistë ka pësuar aksident me pasojë vdekje.

Sipas mediave të huaja, bëhet me dije se aksidenti i rëndë ka ndoshur në Antalja të Turqisë, ku një autobus i mbushur me 22 turistë rusë ka dalë nga rruga.

Shkak i këtij aksidenti është bërë humbja e kontrollit të mjetit nga ana e shoferit duke bërë që autobusi me turistë të përfundojë në kanal.

Fatkeqësisht kanë humbur jetën tre persona dhe kanë mbetur të plagosur 16 të tjetrë.

Autobusi ishte duke udhëtuar në autostradën D-400 në Manvgat, në momentin kur u përplas me trafikndarëset dhe më pas doli në korsinë e kundërt duke u përmbysur në rrugë.

Menjëherë në vendin en gjarjes mbërritën ambulancat për ti dhënë ndihmën e parë të plagosurve, ndërkohë forcat e policisë po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Related Posts

Leave a comment