Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

E shtuna vjen me diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

-640-0-610e1ee07f69e

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 23°C në 37°C dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 38°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

 

Parashikimi i motit/ E shtuna vjen me diell dhe temperatura të larta

Related Posts

Leave a comment